موجود زنده به فضا و بیانات رهبرمان

وقتی موجود زنده به فضا فرستاده شد و سالم برگشت، آن‌قدر برای دشمنان و ناظران بین‌المللی تعجب‌آور بود که اول انکار می‌کردند و بعد دیدند که چاره‌ای نیست و حقایق روشن را مشاهده کردند.
به گزارش ایسنا رهبر معظم انقلاب اسلامی در ادامه بیانات‌شان در مشهد افزودند: در حوزه سلامت و مهندسی پزشکی که سلامت مردم است، پیشرفت‌های بسیاری صورت گرفته است. در حوزه زیست فناوری، مقام اول را در منطقه به دست آورده‌ایم. کارهای برجسته‌ای انجام شده است. اقلام متعدد دارویی تولید شد و این‌ها در همان سالی اتفاق افتاد که بر ملت ما سخت گرفتند.
ایشان ادامه دادند: در نانو فناوری رتبه اول را در منطقه پیدا کرده‌ایم. در چندین حوزه علمی مهم، مقام اول را در منطقه کسب کرده‌ایم. در انتشار مقاله، سهم کشور از تولید علم و مسابقات علمی و فناوری رشد داشته‌ایم. تعداد دانشجو در سال 91، 25 برابر اول انقلاب است. این‌ها پیشرفت‌های عظیمی است. در حوزه‌های آب، محیط زیست، انرژی‌های نو و انرژی هسته‌یی کشور پیشرفت کرده است و این در همان سالی است که دشمنان تلاش کردند ملت ما را محدود کنند.
ایشان فرمودند: حوادث سال 91 درس بزرگی به ما می‌دهد. یک ملت زنده از فشار دشمنان هرگز به زانو درنخواهد آمد. برای ملت آن‌چه مهم است، تکیه بر استعداد درونی خود و تکیه و توکل به خداوند و عدم تکیه به دشمنان است. سال 91، میدان رزمایش و تمرین بود. فلج نشدیم، توانستیم برجستگی‌هایی را از خودمان نشان دهیم و ضعف‌های خودمان را هم شناختیم.
ایشان خاطرنشان کردند: خاصیت رزمایش همین است که هم قوت خود را بشناسیم. هم ضعف‌های خودمان را بشناسیم و برطرف کنیم.
رهبر معظم انقلاب با اشاره به ضعف‌های اقتصادی کشور، وابستگی به نفت، بی‌اعتنایی به سیاست‌های کلان اقتصادی را از اشکالات اقتصادی دانسته و فرمودند: سیاست روزمره و تصمیم‌گیری‌های روز به روز مناسب نیست. مسوولان امروز و مسوولانی که در آینده بعد از انتخابات خواهند آمد، توجه داشته باشند که کشور باید سیاست اقتصادی مدون داشته باشد. بنیه کشور قوی است و وقتی بنیه قوی باشد، تاثیر خصمانه دشمنان به حداقل می‌رسد.
ایشان تصریح کردند: اگر مسوولان کشور با تدبیر کار کنند، مدیران با هم کار کنند و با تدبیر عمل کنند، می‌توانیم از هر تهدید، یک فرصت بسازیم. همچنان که در سال 91 از تهدیدها، فرصت ساختیم.
ایشان با تاکید بر این‌که «اقتصاد» مساله مهم کشور است، در عین حال فرمودند: با این وجود اقتصاد تنها مساله کشور نیست. امنیت کشور مهم است، سلامت مردم مهم است، پیشرفت علمی، اساس و زیربنای کار است. استقلال کشور مهم است، نفوذ و اقتدار منطقه‌ای، پشتوانه استقلال کشور است و ما در همه این‌ها پیشرفت داشته‌ایم.
رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کردند: ملت ایران ثابت کرده است که خلاف آن‌چه که آمریکا معتقد است و می‌خواهد اثبات کند که باید برای زندگی خوب، زیر سایه آمریکا بود، این حرف‌ها دروغ است
/ 0 نظر / 65 بازدید