امروز تعهد دولت به ارزش‌ها، اصول و حقوق اساسی ملت ایران بیش از سال 84 است

رئیس جمهور بر تعهد دولت به ارزش‌ها، اصول و حقوق اساسی ملت نظیر توحید، عدالت، آزادی، کرامت، پاک‌دستی، خدمتگزاری و پیشرفت کشور تأکید کرد: امروز تعهد دولت به این ارزشها و اصول بیش از سال 84 است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی نژاد در دیدار کارگزاران نظام با مقام معظم رهبری با بیان اینکه تردیدی نیست که انقلاب عظیم سال 57 فصلی نو در زندگی نه تنها ملت ایران، بلکه جامعه بشری و دروازه ای به سوی امید و روشنایی بود، گفت: همه آرزوهای الهی، تاریخی و انباشته یک ملت که حداقل 1400 سال، آن را دنبال کرده و تحقق آن را در استقرار منش و روش علوی جستجو می کرد، در پی پیروزی انقلاب اسلامی، فرصت بروز و ظهور یافت.

رئیس جمهور احیای کرامت انسانی، عدالت، آزادی، نشاط، امید و شرافت، پیشرفت و تعالی در سایه توحید، الگوگیری و پیروی از پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) و اهل بیت مکرم ایشان(ع) و زمینه سازی برای حاکمیت جهانی آنها در سایه حکومت عالمگیر امام عصر (عج) را خلاصه مطالبات و آرمان های ملت بزرگ ایران عنوان کرد و افزود: پیگیری این آرمانها مسئولیت دائمی است و هر روز باید نسبت و موقعیت خود را با این قله نورانی بسنجیم.

 احمدی نژاد تعالی انسان و برکشیدن او تا خدا را مقصود اصلی خلقت برشمرد و اظها داشت: همه باید در خدمت ملت و تعالی او باشیم؛ اخلاص، پاکی، خدمتگزاری و پایبندی به ارزشهای اساسی، شرط اثبات صداقت و حرکت کمالی است و اگر روحیه، ایمان، پاکی، اخلاص، تواضع، عشق به مردم، پایبندی به ارزشهای اساسی و تسلیم در برابر حق و عدالت در انسان رو به کمال و معنویت و ایمان در حال ارتقاء نباشد، محال است که بتواند جامعه را به این سو هدایت کند یا در مسیر کمالی ملت نقش آفرینی برجسته ای داشته باشد.

رئیس جمهور ماه رمضان را ماه یادآوری آرمانهای انقلاب اسلامی و تجدید میثاق با آنها دانست و تصریح کرد: انقلاب اسلامی فرصتهای عظیمی را در اختیار ملت ایران قرار داد و زمینه شکوفایی ظرفیتهای بی پایان او را مهیا ساخت.

 احمدی نژاد در ادامه ضمن ارائه گزارشی از خدمات و دستاوردهای دولت، با بیان اینکه تشریح خدمات و یا مقایسه آن با ادوار گذشته به منزله نادیده گرفتن خدمتگزاری های پیشین یا نبود ضعف و اشکال نیست، خاطرنشان کرد: ذکر این دستاوردها و خدمات، تاکیدی بر توانایی و نقاط قوت ملت ایران در راستای حرکت به سمت قله پیشرفت و تعالی با شتاب مضاعف است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه دولت با همه وجود به ارزشها، اصول و حقوق اساسی ملت از جمله عدالت، آزادی، کرامت مردم، پاکدستی، خدمت به ملت و پیشرفت کشور پایبند بوده است، گفت: امروز تعهد دولت به این ارزشها و اصول بیش از سال 84 است.

 احمدی نژاد تقویت روحیه امید و خودباوری به ویژه در جوانان را روح تمام جهت گیریهای دولت توصیف کرد و افزود: ملت ایران قرار دادن ماهواره در مدار را با اقتدار انجام داده و با اتکا به توان متخصصین داخلی وارد باشگاه فضایی شد و امروز خیل عظیم دانشمندان و دانشجویان فضایی چشم به اهداف بسیار بلند دارند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه ایران با اتکا به اقتدار و توان ملی هسته ای شد و سوخت رأکتورهای خود را در داخل تامین می کند، اظهار داشت: دانشمندان جوان کشور تا امروز حدود 20 رادیودارو تولید کرده اند که 15 مورد آن تاکنون مورد تایید مسئولان بهداشتی قرار گرفته و در اختیار مردم قرار گرفته است.

 احمدی نژاد راه اندازی نیروگاه بوشهر پس از فراز و فرودهای متعدد و فعال بودن حدود 11 هزار سانتریفیوژ را از دیگر دستاوردهای کشور در عرصه هسته ای برشمرد.

رئیس جمهور سرعت رشد علمی چندین برابری متوسط سرعت رشد علمی در جهان، گسترش دانشگاهها و فارغ التحصیلان دانشگاهی، افزایش هفت برابری ظرفیت پذیرش دکترای تخصصی در بخش بهداشت و درمان، هشت برابر شدن تولیدات علمی در بخش پزشکی، چهار برابر شدن سهم کشورمان در تولیدات علمی پزشکی در منطقه، سه برابر شدن تعداد مراکز تحقیقاتی پزشکی و افزایش 12 برابری تولید داروهای با فناوری بالا را بخشی از پیشرفتهای کشور در عرصه بهداشت و درمان ذکر و تصریح کرد: تا پایان سال 14 داروی پیشرفته جدید در کشور رونمایی خواهد شد.

 احمدی نژاد همچنین افزایش تعداد تختهای بیمارستانی از 85 هزار به حدود 96 هزار تخت در بخش دولتی که تا پایان سال به بیش از 109 هزار تخت خواهد رسید، افزایش تعداد پایگاههای اورژانس جاده ای از 660 واحد به 2052 واحد و افزایش تختهای اورژانس به بیش از 13 برابر را از دیگر دستاوردهای دولت در بخش بهداشت و درمان عنوان و خاطرنشان کرد: داروهای گیاهی ثبت شده کشور از 300 عنوان به 700 عنوان رسیده و دانشکده های طب سنتی در هشت دانشگاه کشور راه اندازی شده و تا پایان سال در همه دانشگاههای علوم پزشکی کشور راه اندازی خواهد شد.

رئیس جمهور کاهش 30 درصدی تلفات جاده ای با وجود افزایش 2 و نیم برابری تعداد خودروها و حداقل دو برابر شدن سفرها، استقرار نظام پزشک خانواده در تمام روستاها و تکمیل آن در شهرها تا پایان امسال، برگزاری جشن تکمیل شبکه بهداشتی درمانی روستایی در هفته دولت امسال و افزایش امید به زندگی در بین زنان و مردان بر اساس سرشماری سال 90 را از دیگر خدمات دولت برشمرد.

/ 0 نظر / 40 بازدید