دانلود فیلم مارمولک

روایت کارگردان مارمولک از فیلمی که توقیف شد / تبریزی: موضوع «پاداش‌» حج بود

 

روایت کارگردان مارمولک از فیلمی که توقیف شد / تبریزی: موضوع «پاداش‌» حج بود

فرهنگی > سینمای ایران  - کارگردان فیلم سینمایی «مارمولک» معتقد است که همه انسان‌ها در این دنیا یک زندگی موقت را تجربه می‌کنند.

به گزارش ستاره‌ها، کمال تبریزی کارگردان سینما که مهمان برنامه «گفتگوی تنهایی» شبکه چهار سیما بود، گفت: «این روز‌ها وقتی به چهره مردم در گوچه و خیابان نگاه می‌کنم، یک جور خستگی و نگرانی را در صورت‌هایشان می‌بینم و من به دلیل کارم که مدام باید با آدم‌های مختلف در ارتباط باشم، شاید بیشتر این مسئله را حس می‌کنم.»

«گفتگوی تنهایی» در ایام ماه مبارک رمضان هر شب ساعت 22:05 با حضور یکی از چهره‌های سینما، تلویزیون و تئاتر روی آنتن می‌رود. مهمانان این برنامه په پرسش‌هایی پاسخ می‌دهند که در مورد موضوعات معنوی طرح شده‌اند.


کارگردان فیلم سینمایی «مارمولک» در این برنامه گفت: «همیشه به این دنیا به چشم یک محل گذار نگاه می‌کنم و معتقدم که همه ما در این دنیا یک زندگی موقت را تجربه می‌کنیم.»

او افزود: «چند سال پیش من به همراه دوستانم فکر کردیم که مجموعه‌ای از خاطرات‌مان را بنویسیم و آن را به صورت یک کتاب در آوریم. ما جلسات خاطره خوانی‌مان را به صورت دو هفته یک بار تشکیل می‌دادیم و من عادت داشتم این خاطرات را به صورتی بنویسم که کمی لحن طنز داشته باشد.»


کارگردان فیلم سینمایی «یک تکه نان» گفت: «من در فیلم «پاداش» -که متاسفانه توقیف شده است- سعی کردم شیوه رفتن به مراسم حج و اتفاقی را که برای یک فرد حادث می‌شود، به تصویر بکشم. اینکه خداوند یک بار در عمر هر انسانی به او اجازه می‌دهد که به دیدن خانه‌اش برود و در آنجا حق نداری که کت و شلوار و یا لباس خاصی بپوشی. همه باید یک شکل و با یک لباس یکدست سفید صرف نظر از موقعیت اجتماعی شان در آنجا حضور داشته باشند، تازه وقتی از لحاظ غرور کوچک می‌شوی لایق دیدن آن خانه می‌گردی،من سعی کردم این مفهوم را در فیلم «پاداش» نشان دهم که امیدوارم یک روز مردم بتوانند این فیلم را ببینند.»


او ادامه داد: «حال من در ماه رمضان بهتر از ماه‌های دیگر است و حسی است که دلم می‌خواهد در سایر ماه‌های سال هم آن را تجربه کنم. حال من در این ماه خاص از همیشه بهتر است خصوصا وقتی که همزمان مشغول کارم هستم.»


کارگردان فیلم سینمایی «لیلی با من است» در پاسخ به این سوال که اگر قرار باشد یکی از آثارش را پیشکش خداوند کند کدام اثرش را انتخاب می‌کند، گفت: «هنوز فیلمی را که لایق پیشکشی به خداوند باشد، نساخته‌ام. یکی از آرزو‌هایم این است که چنین فیلمی بسازم و طرحی هم در ذهنم دارم که امیدوارم بتوانم آن را انجام دهم.»

/ 0 نظر / 127 بازدید