ایران عقلانی عمل می​کند و مسیر حیاتی خلیج فارس را مسدود نمی​کند

 هرچند مذاکرات ایران و گروه 1+5 با یک شکاف شروع شد ولی طرفین واقع بینانه تر از قبل عمل کردند. در نشست بغداد ما به این نتیجه رسیدیم که طرف مقابل رفتارش عوض شده و گمان می کند بخاطر تحریم​ها ایران وارد مذاکره شده است که البته این رویکرد در مذاکرات مسکو نیز ادامه یافت.
·         مذاکرات ایران و گروه 1+5 راکد نشده و پویاست. البته برای ادامه این مذاکرات به قدم​های کوچکی نیاز است. فکر نمی کنم که شکاف برای دو طرف چیز جالبی باشد و به نفع آنها نیست. کلید این قضیه در دست دو طرف است و باید حق یکدیگر را به رسمیت بشناسند؛ یعنی گروه 1+5 حق غنی سازی ایران را طبق معاهده ان پی تی به رسمیت بشناسد و ایران نیز نگرانی های احتمالی در خصوص برنامه هسته ایش را - هرچند که دلیل کافی برای نگرانی درباره آن وجود ندارد - رفع کند. می توان نگرانی های احتمالی را از بین برد بدون اینکه حق غنی سازی مخدوش شود.
·         {در واکنش به مشاهده تاثیر تحریم​ها در زندگی مردم} قیمت مواد غذایی در تمام دنیا اضافه شده است. بر اثر تحریم ها مردم زیادی اذیت شده و مشکل پیدا می کنند بنابراین این تحریم ها علیه مردم است. هرچند که دولت تلاش خواهد کرد که این مشکلات را سریعا حل کند.
·         {در خصوص اقدام تروریستی در بلغارستان} متاسفم که در هرکجای دنیا اتفاقی می​افتد، قبل از اینکه مقصر اصلی را پیدا کنند گناه آن را به گردن ایران می اندازند. متاسفانه این دروغ پردازی ها عموما در کشورهای به اصطلاح آزاد انجام می شود.
/ 0 نظر / 39 بازدید