تماشای فیلم‌های غیراخلاقی سلامت جنسی افراد را به مخاطره می‌اندازد

مدیر مرکز سلامت خانواده گفت: تماشای فیلم‌های غیراخلاقی سلامت جنسی افراد را به مخاطره می‌اندازد و راه حل غیرعلمی و انحرافی را پیش پای مخاطبان قرار می‌دهد.

نسرین تهرانی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: فیلم‌های پورنو، از نوع فیلم‌های تجاری هستند که معمولاً بر مبنای اصول علمی و اخلاقی نبوده و به همین علت جوابگوی مسائل و مشکلات افراد نخواهند بود و قطعاً سلامت و بهداشت جنسی افراد را به مخاطره خواهند انداخت. 

این روانشناس خانواده افزود: به دلیل عدم آگاهی و دانش جنسی لازم افراد نمی‌دانند مشکلات خود را از چه راهی باید حل کنند، به کدام مراکز رجوع کنند و عموماً کدام دسته از متخصصان پاسخگوی نیازهای آنها هستند. بنابراین، به راهنمایی‌های افراد عامه و غیر متخصص بسنده می‌کنند که نمونه‌ای از این راهنمایی‌ها، تماشای فیلم‌های آسیب‌زای پورنو است. 

تهرانی تصریح کرد: گاهی موضوع اولیه با یک آموزش صحیح و ساده برطرف می‌شود و تنها به این دلیل که فرد با یک راهنمایی نادرست اقدام به تقلید از فیلم‌های پورنو کرده، مشکل خود را وارد مرحله‌ای حادتر می‌کند که درمان سخت‌تر و طولانی‌تری را در پی دارد. 

وی ادامه داد: بارها مشاهده شده است که تماشای این فیلم‌ها در افرادی که هیچ مشکلی نداشته‌اند مشکلات و تعارضات جدی به وجود آورده است و آنان را دچار مشکلات حادی کرده است که حتی توان بازگو کردن آ‌ن را هم ندارند. 

مدیر مرکز سلامت خانواده تصریح کرد: آگاهی، دانش، سلامت و بهداشت جنسی مورد نیاز هر فرد باید توسط متخصصانی کارآزموده و متعهد با لحاظ‌کردن فرهنگ بومی، ارزش‌های اخلاقی و ضوابط علمی آموزش داده شود. 

/ 0 نظر / 38 بازدید