دانلود فیلم شوالیه تاریکی برمی‌خیزد

فیلم که تماشاگران بسیاری منتظرش بودند 20 ژوئیه روی پرده رفت و منتقدان اغلب از فیلم استقبال کردند. (اینجا) با این حال برخی از منتقدان فیلم را نپسندیده بودند، و نوشته‌های منفی آنها با واکنش بسیار شدید دوستداران فیلم مواجه شد. (اینجا) این واکنش‌ها باعث شد سایت راتن تومیتوز بخش نظردهی کاربران درمورد «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» را از کار بیندازد. (اینجا)
 
اما انگار قرار نبود این فیلم در آرامش روی پرده برود، اگر مرگ هیث لجر بازیگر نقش جوکر پیش از اکران قسمت دوم بتمن یعنی «شوالیه تاریکی» فضای رسانه‌ای فیلم را تحت تاثیر قرار داده بود، کشته شدن 12 نفر و مجروح شدن چندده نفر در شب اول اکران «شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» در کلورادو بسیاری از محاسبات را بهم زد. (اینجا)
 
تاثیر این کشتار چنان بود که اکران فیلم در چند کشور خارج از آمریکای شمالی به تعویق افتاد و به گفته متخصصین فیلم در سه روز نخست اکران 20 درصد تماشاگران بالقوه خود را از دست داد و نتوانست با رکوردشکنی کار خود را در گیشه آغاز کند. (اینجا و اینجا)
 
کشتار کلورادو بهانه‌ای شد برای جستجو در تاریخ و بررسی اتفقات ناگواری که در جریان نمایش فیلم‌های مختلف در سالن‌های سینما رخ داده بود. (اینجا) از طرفی جان هلمز که در کلورادو به کشتار تماشاگران فیلم دست زده بود ادعا کرد تحت تاثیر شصیت جوکر دست به این کار زده است و بدین ترتیب بازار معرفی فیلم‌هایی که منبع الهام جنایات واقعی بودند نیز داغ شد. (اینجا) شخصیت شناسی جوکر نیز یکی از موضوعات موردعلاقه رسانه‌ها بود. (اینجا) حتی جسته و گریخته مطالبی نیز درمورد شباهت فیلم و کشتار کلورادو نوشته شد. (اینجا)
 
چند روزی پس از کشتار کلورادو نامه‌ای از کریستوفر نولان منتشر شد که در آن با مجموعه بتمن و ساختن دنباله‌ای دیگر بر آن خداحافظی می‌کرد. (اینجا) نولان نامه را مدتی پیش از اکران فیلم نوشته بود، او و کریستین بیل بازیگر نقش بتمن پس از رخ دادن کشتار کلورادو با خانواده قربانیان احساس همدردی کردند. حتی باراک اوباما نیز در بیانیه‌ای به خانواده قربانیان تسلیت گفت. (اینجا)
 
«شوالیه تاریکی برمی‌خیزد» موفق شد در یک هفته به فروش 374 میلیون دلاری برسد. (اینجا) و در 12 روزی که از اکران فیلم گذشته فروش آن در جهان به 552 میلیون دلار رسیده است.
 
نکته آخر اینکه اکران این فیلم بهانه‌ای بود برای مروری بر گذشته بتمن؛ معرفی 10 ضدقهرمان فیلم‌های بتمن (اینجا) و همچنین بازیگرانی که نقش این شخصیت را بازی کرده‌اند (اینجا).
57241
/ 0 نظر / 60 بازدید