مجری عشق باز

به گزارش خبرنگار ورزشی جهان، بازی های المپیک لندن در هفته دوم برای ورزش ما باشادکامی آغاز شد. مدال طلای سوریان و در پی آن مدال طلای نوروزی، مدال نقره نصیر شلال، طلای رضایی و سلیمی و نقره انوشیروانی و حدادی کام مردم را شاد کرد.

با ایجاد فضای المپیکی در کشورمان مسئولیت صدا و سیما بیشتر و بیشتر شد. اگرچه بردن دوربین های تلویزیونی به میان خانواده مدال آوران حرکت ارزنده ای محسوب می شد اما همه چشم انتظار بودند تا نمایندگان اعزامی صدا وسیما که خیلی هم ادعای تبحر در کار خود دارند حرکتی تازه و نو ارائه دهند. 

در روز موفقیت سوریان با هزار زحمت او را به استودیو آوردند و جناب مجری عشق حاشیه به جای استفاده از این موفقیت و شاد کردن محیط خانواده ها به سوالات کلیشه ای و حاشیه ساز چون اختلاف نظر محمد بنا با مربی بدنساز تیم ملی پرداخت. هرچه اصرار شد که دست از این کار بردار به گوش مجری برنامه نرفت تا مشخص شود نیش عقرب نه از ره کین است و... 

آن یکی مجری جنجال ساز ورزش که فوتبال را به مسیر خود خواسته می برد نیز یک سور به این مجری زده است. اوکه بنا به سوابق موجود تاکنون از نزدیک یکی از مسابقات المپیکی ورزشکاران ایران را در کشورمان ندیده و با رانت مسئولان صدا و سیما حکم سفر مجدد به المپک را کسب کرد در نقش بازیکن سفارشی استقلال (علوی) در فصل گذشته بازی کرده و هرکاری دوست دارد می کند تا به نوعی نازش را خریده باشند. 

یکی از عوامل دست اندرکار در برنامه های ورزشی تلویزیون می گفت: بابا عادل رو ول کنید اون رفته لندن تا به عشقش یعنی سرک کشیدن به باشگاه های منچستر و چلسی برسه!

واقعا نمی دانیم این حرف چقدر پایه و اساس دارد اما اگر این اتفاق رخ داده باشد باید به حال و روز ورزش در صدا وسیما گریست. 

رشته های مختلف ورزشی در طول سال از یکسو نگری در صدا و سیما ضربه می خورند. این کار به حدی رسیده که همگی با وجود علاقه ای که به فوتبال دارند از این رشته بدمی گویند. شروع المپیک و بازی های آسیایی فرصتی می دهد تا رشته های دیگر ورزشی حقانیت خود را در توجه مردمی نشان دهند.آیا ندیدید در شیراز چه رخ داد؟ 

امروز و در چنین شرایطی رفتن مجری برنامه 90 برای بررسی مسایل فوتبال انگلیس جز دهن کجی به این افتخارآفرینان معنی دیگری می دهد؟! 

در این که امثال فردوسی پور برای کسب اطلاعات بیشتر و ارائه کاری بهتر باید امکان حضور در کشورهای صاحب فوتبال را داشته باشند شکی نیست اما الان وقت این کار است؟ آیا فقط بازیکن سفارشی استقلال(علوی)در استفاده از رانت به ورزش و جوانان شایسته تر از خودش ظلم کرد؟ آیا فردوسی پور که یک فصل کامل همه عوامل دست اندر در این کار را به مسلخ کشید عملکرد خود را و رانت خواری خود را نمی بیند؟ 

امیدواریم در صدا و سیما مسئولی پیدا شود و در این خصوص پیگیری و اطلاع رسانی کند. ما که دعا می کنیم اطلاعات رسیده اشتباه باشد.

/ 0 نظر / 60 بازدید