دعوا و شکایت بازی شرکت مایکروسافت از گوگل

شکایت مایکروسافت از شرکت گوگل

 

به نقل از روابط عمومی پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ایران از Computerworld، شرکتهای مایکروسافت و گوگل در روز سه شنبه در دادگاه حاضر شدند تا ادله خود را به دادگاه ارائه کنند. ۲ سال پیش شرکت مایکروسافت واحد تولید تلفن همراه موتورولا را که اینک در اختیار شرکت گوگل است مورد پیگرد قانونی قرار داد و مدعی شد شرکت موتورولا برای واگذاری حق الامتیاز خود در مورد استانداردهای وایرلس و استانداردهای ویدئو مبلغ بسیار بالایی را درخواست کرده است. 
استانداردها در تجارت از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند زیرا موجب کاهش هزینه، تولید بیشتر و ایجاد رقابت شده و برای مشتریان نیز حق انتخاب بوجود می آورد تا محصولی را که از استاندارد بالاتری برخوردار است خریداری کنند. معمولاٌ شرکتها حق امتیاز فن آوری های مربوط به استاندارد صنایع را در اختیار خود میگیرند و کاربرد آن را برای سایر شرکتها دشوار میسازند.

اما از سوی دیگر این شرکتها میتوانند این حق امتیاز را با شرایط خاص و غیر قابل تغییر در اختیار سایر شرکتها قرار دهند تا محصولات خود را با گواهی این استاندارد تولید کنند. بر اساس اعلام شرکت مایکروسافت، موتورولا مبلغی بیشتر از آنچه در قرارداد ذکر شده درخواست کرده به همین دلیل از این شرکت شکایت کرده است.

/ 0 نظر / 64 بازدید