انتخابات ریاست جمهوری 92 ایران

جدیدترین اظهارات هاشمی رفسنجانی انتخابات ریاست جمهوری 92 ایران
اکبر هاشمی رفسنجانی rafsanjani hashemi رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در سخنانی گفته که رفع مشکلات با دولت برآمده از انتخابات آزاد میسر است و خواستار برگزاری انتخاباتی آزاد، شفاف و قانونی در ایران شده است. آقای رفسنجانی در جمع اعضای انجمن اسلامی ادوار دانشگاه های تهران و تبریز از حذف برخی گروه ها با سلایق سیاسی مختلف در هشت سال گذشته انتقاد کرده و گفته که این اقدام به صلاح کشور نبوده است.»
البته همچون گذشته آقای هاشمی منظورش در مورد انتخابات آزاد و شفاف را تبیین نکرده است. چرا که اگر منظور ایشان حضور همه گروه ها و اشخاص در انتخابات است، که بارها نسئولان اعلام کرده اند که به جزء فتنه گران که خیانت آنها به کشور کاملاً آشکار است، تمامی گروه ها و افراد می توانند در انتخابات شرکت کنند.
این سایت ادامه داد: «به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وی، هاشمی رفسنجانی راه درست اداره جامعه را بازگشت به تعادل و پرهیز از حذف دلسوزان و وفاداران به انقلاب و قانون اساسی دانسته است. رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام که در چند سال اخیر به دلیل مواضع خود و آنچه که همراهی با فتنه خوانده شده هدف انتقادهای شدید اصولگرایان تندرو قرار دارد، می گوید که اولین قدم در بازگشت تعادل به جامعه، برگزاری انتخابات آزاد، شفاف و قانونی است و تاکید کرده که با تحقق این امر، همه نیروهای سیاسی فعال و مردم به نتیجه بیرون آمده از صندوق ها تمکین کرده و با همکاری و یاری رسانی به دولت، مشکلات و معضلات کشور به یاری خداوند برطرف خواهد شد. اشاره آقای هاشمی رفسنجانی به انتخابات پیش روی ریاست جمهوری است که قرار است روز ۲۲ خردادماه سال ۱۳۹۲ برگزار شود.....

 رادیو فردا درباره هاشمی افزود: «درخواست رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام برای برگزاری انتخابات آزاد در حالی مطرح می شود که نتیجه انتخابات دهم در سال ۱۳۸۸ از سوی رهبران مخالفان رد شد و مهدی کروبی و میرحسین موسوی، انتخاب مجدد محمود احمدی نژاد را نتیجه سازماندهی آراء و تقلب گسترده دانستند. به رغم گذشت بیش از سه سال از این انتخابات، بحث درباره آن همچنان در محافل سیاسی و رسانه ای ایران و خارج از کشور ادامه دارد.»
گفتنی است که بعد از گذشت بیش از 3 سال هنوز فتنه گران هیچ دلیل و مدرکی برای ادعای خود ارائه نداده و حتی برخی از سران آنها همچون گنجی، تاج زاده، حجاریان و خاتمی از دروغ بودن این ادعا سخن گفته اند.
این سایت وابسته به وزارت خارجه آمریکا افزود: «اکبر هاشمی رفسنجانی در سخنان اخیر خود در جمع اعضای انجمن اسلامی ادوار دانشگاه های تهران و تبریز، وجود اختلاف و تضاد را طبیعی و موجب پویایی جامعه خوانده و می گوید که در هیچ دوره از انقلاب و نظام اسلامی بنا نبود نیروهایی که قصد خدمت داشتند، علی رغم اختلاف سلایق آرا حذف شوند. وی اظهار داشت، به همین دلیل نیروهای چپ و راست و متعادل ها حفظ و با مدیریت بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب تا پایان دولت اصلاحات – دوران ریاست جمهوری محمد خاتمی- حفظ شدند.»
به گزارش سایت دویچه وله، چندی پیش نیز هاشمی رفسنجانی، در دیدار با اعضای اتحادیه صادرکنندگان خدمات فنی، مهندسی و صنایع انرژی ایران گفته بود: «ترویج روحیه افراط و تفریط توسط انسان های کم اطلاع در جامعه باعث گوشه نشینی افراد اهل تفکر شده است.»
وی همچنین با بیان "انتقادات تند" نسبت به وضعیت سیاسی و اقتصادی در ایران اظهار داشته بود: «عرصه سیاست و اقتصاد به دست کوته نظران و بی تجربه ها افتاده است
/ 0 نظر / 77 بازدید