آموزش استفاده از اینترنت موبایل بر روی رایانه و لپ تاپ

- در این مرحله گوشی موبایلی که می خواهید توسط آن به اینترنت وصل شوید را انتخاب کنید و روی آن کلیک راست نمایید .

۸- حالا در پنجره ی جدیدی که باز می شود  مودم مورد نظرتان را که در واقع اسم مودم گوشی شما هست و احتمالاً هم با اسم و مدل گوشی شروع می شود را انتخاب کنید، البته در بعضی از مدل ها اسم مودم گوشی را نمی نویسد و به جای آن یک گزینه دیگر به اسم Standard Modem over Bluetooth Link وجود دارد که باید آن را انتخاب کنید.

۹- پنجره ی جدیدی که باز می شود را تنظیم کنید .

 

حالا روی Connect کلیک کنید، اگر همه چیز درست باشد، باید رایانه شما از گوشی شما به عنوان مودم استفاده کرده و به اینترنت وصل شود . به همین راحتی، حالا شما می توانید از اینترنت سیّار استفاده کنید! این کانکشنی که شما ساختید در رایانه شما ذخیره می شود و برای دفعات بعدی می توانید از قسمت کانکشن ها به آن دسترسی داشته باشید.

این آموزشی بود که بر روی ویندوز ۷ قابل انجام هست . اجرای این مراحل در ویندوز XP در باطن تفاوت زیادی با ویندوز ۷ ندارد فقط یک مقدار شکل و شمایلش تغییر کرده است . اگر از ویندوز XP استفاده می کنید بیشترین تغییر مربوط به مرحله ی ساختن کانکشن می شود (مرحله ۷، ۸ و ۹) که باید در موقع ساخت کانکشن مودم گوشی و یا مودم بلوتوث را انتخاب کنید و با شماره ی ۹۹ # * با خالی گذاشتن یوزرنیم و پسورد کانکت شوید .

 

ب ) استفاده در لپ تاپ (Lap Top) : اگر از لپ تاپ استفاده می کنید، دردسر خیلی کمتری دارید. اول از همه بلوتوث لپ تاپ را روشن کنید و مراحل ۲، ۳، ۴، ۵ و ۶ بالا را عیناً تکرار کنید (البته اگه لپ تاپ شما بلوتوث نداشته باشه باید از همان روش رایانه رومیزی (PC) که در بالا گفته شد استفاده کنید) .

 

۷- روی اسم گوشی مورد نظرتان که می خواهید با آن به اینترنت وصل شوید دابل کلیک کنید، پنجره ای برای شما نمایش داده می شود ، برای وصل شدن به اینترنت تنها کاری که باید انجام بدهید این است که روی اولین دکمه ی سمت راست (Connect) کلیک کنید و حالا از پنجره ای که باز شده روی دکمه Connect کلیک کنید، اگر هیچ مورد خاصی وجود نداشته باشد لپ تاپ شما بدون هیچ پیغام خطایی به اینترنت وصل می شود و می توانید به راحتی از این اینترنت هر جایی که موبایلتان آنتن می دهد و لپ تاپ دم دست هست استفاده کنید.

 

حالت دوم : از طریق کابل USB

1- در این حالت شما نیاز دارید نرم افزار مخصوص سونی اریکسون (Sony Ericsson PC Suite) را روی رایانه نصب کنید. برای نصب این نرم افزار اول از همه آن را از سایت سونی اریکسون دریافت کنید و مثل بقیه نرم افزارها روی سیستم خود نصب کنید .

۲- بعد از نصب برنامه ، گوشی سونی اریکسون را توسط کابل USB به رایانه وصل کنید و منتظر باشید تا رایانه شما به طور کامل گوشی موبایل را بشناسد . حالا برنامه PC Suite سونی اریکسون را اجرا کنید .

۳- حالا از منوی سمت راست بر روی Tools > Internet Conection کلیک کنید. اگر همه چیز درست باشد و موبایل شما به طور کامل توسط برنامه شناخته شده باشد با کلیک بر روی Connect باید بتوانید از طریق موبایلتان به اینترنت متصل شوید .

اگر با خطایی مواجه نشده باشید کار شما تمام هست ، الان اینترنت موبایل یعنی GPRS به رایانه شما منتقل شده و به راحتی می توانید به اینترنت وصل شده و لذت ببرید .

/ 0 نظر / 53 بازدید