نام آلوده‌ترین‌ و پاک‌ترین استان‌های اینترنتی

در آخرین ماه تابستان امسال پس از چند ماه متوالی تهران از صدر جدول آلوده‌های اینترنتی فاصله گرفته و جای خود را به مازندران داد و این شهر با 15 آدرس ارسال کننده بدافزار در صدر آلوده‌های اینترنتی قرار گرفت.

تهران نیز با 10 سایت ارسال‌کننده بدافزار رتبه دوم را به خود اختصاص داد و پس از آن اصفهان، بوشهر و کردستان هر یک با هشت آدرس آلوده رتبه سوم این جدول را به خود اختصاص دادند.

آذربایجان شرقی و فارس هر یک با شش سایت آلوده و پس از آن‌ها خوزستان، گلستان و همدان هر یک با چهار سایت آلوده در رده‌های بعدی جدول آلوده‌های اینترنتی قرار دارند.

اما استان‌های مرکزی، کهگیلویه وبویراحمد، سیستان و بلوچستان، سمنان، چهار محال و بختیاری و آذربایجان غربی هر با یک سایت ارسال‌کننده بدافزار به عنوان پاک‌ترین شهرهای اینترنتی کشور در شهریور 91 شناخته شده‌اند.

استان‌های یزد، گیلان و کرمان نیز هر یک با دو سایت ارسال کننده بدافزار و کرمانشاه و خراسان رضوی هر یک با سه آدرس آلوده در رتبه‌های دوم و سوم جدول پاک‌ترین‌های اینترنتی قرار دارند.

بنابر اعلام مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌یی (ماهر) مردادماه امسال تهران با 65 آدرس آلوده و مازندران با 29 آدرس آلوده‌ترین و کردستان و اردبیل هر یک با یک سایت آلوده به عنوان پاک‌ترین شهرهای اینترنتی کشور معرفی شدند.

شهریورماه امسال نیز یزد با 188 مورد،‌ آذربایجان شرقی با 146 مورد و تهران با 141 سایت ارسال کننده بدافزار آلوده‌ترین شهرهای اینترنتی کشور بودند...تمام

/ 0 نظر / 54 بازدید